Drónok, űrhajóssal

Megnéztük a Dron Day-t

[Kail] publikálva: 2023-02-15 00:00:00 | Nyomtatásprint

hírkép

A Magyar Honvédség Kiber- és Információs Műveleti Központ „Drone Day” Konferenciát tartott kedden statikus és dinamikus bemutatóval egybekötve. A rendezvényt Farkas Bertalan űrhajós, dandártábornok nyitotta meg.


A szentendrei Görgey Artúr laktanya adott otthont az egésznapos programnak, melyen a polgári, illetve a rendvédelemben jelenleg használatos drónokat, szabályokat ismertették a szakemberek.

Sajnos, a háború megmutatta a drónok „sötét” oldalát is, de emellett felhívta a figyelmet a kormány által támogatott haderőfejlesztés igényére. Akárcsak a digitalizáció, az innováció, a kibervédelem jelentőségére ezen a téren. Ezen téma köré épült az elméleti előadásokkal és a gyakorlati bemutatóval egybekötött konferencia.

A rendezvény fővédnöke, Dr. Porkoláb Imre dandártábornok, a Honvédelmi Minisztérium innovációért felelős miniszteri biztosa elmondta, hogy a „Drone Day” konferencia célja a modern hadseregek egyik legsokoldalúbban felhasználható eszközének, a drónoknak a köztudatba emelése. A pilóta nélküli rendszerek tökéletesen illeszkednek a XXI. századi harctéri környezetbe, valós időben képesek szállítani a parancsnoki döntéshez szükséges információkat. A számítógépes hálózatokhoz akár műholdakon is csatlakozni képes drón így szerves része a kibertérnek, annak minden előnyével és hátrányával is, ezért fontos hatásos védelmi eljárásokat kidolgozni a saját eszközök védelmére, illetve az ellenséges eszközök kivédésére.

A drónok egyre gyakoribb felhasználása dinamikus helyzetfelismerést, innovatív, fiatalos gondolkodást igényel, mely egybecseng a honvédség fiatalító programjával. Az első ”Drone Day” konferencián kadétok is betekintés nyerhettek a legnépszerűbb drónok használatának rejtelmeibe, kipróbálhatták magukat pilóta és „áldozat” szerepkörben is.

A rendezvény egy sorozat első állomása volt, melyet folytatni kívánnak a szervezők - tudtuk meg Örmény Georgina Viktóriától, a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége dróntagozatának elnökétől.

© vilagszam.hu




Galéria:



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz



A kategória további hírei:


KÖRNYEZETVÉDELEM
Kiderült, ki a királyi család kedvence
Vilmos és Katalin gyerekeknek válaszolt
PÉNZTÁRCA
Már nem érjük be bármivel
Igényesebbek lettek a magyar vevők
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Trendforduló a turizmusban
Így változnak az utazási szokásaink
RECIKLI

Itt jártunk: Svájc

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

Műsoraink
2025.07.18. 18:35 Világszám - Inforádió
Szőgyén (Szlovákia), Pató Pál szülőhelye I.
2025.07.19. 10:05 Világszám - Inforádió
Szőgyén (Szlovákia), Pató Pál szülőhelye II.
2025.07.20. 10:35 Világszám - Inforádió
Szőgyén (Szlovákia), Pató Pál szülőhelye I. ism.
Közösség
Nap lánya

Szépség és kitartás

Szófelhő / Archív
--
Töltöm...